hgv
26 اسفند 1401 - 16:47

۳۵۰ تن میوه شب عید تا آغاز ماه رمضان در کردستان توزیع می شود

سنندج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تا آغاز ماه مبارک رمضان ۳۵۰ تن میوه شب عید در مراکز مشخص شده در سطح استان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان اسکندری روز جمعه در راستای اجرای بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ از بازار شب عید شهرستان سنندج بازدید کرد.

وی در این بازدید اظهار کرد: در نقاط مختلف استان غرفه‌های ویژه ای برای توزیع میوه شب عید در نظر گرفته شده است.

اسکندری اعلام کرد: در سنندج ۱۰ غرفه برای عرضه میوه شب عید دایر است و در سایر شهرستان‌ها نیز ۲۰ غرفه برای توزیع سیب و پرتقال دایر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: در این غرفه‌ها پرتقال هر کیلوگرم ۱۶ هزار و پانصد تومان، سیب زرد ۲۸ هزار تومان و سیب قرمز ۲۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

اسکندری با بیان اینکه امسال تهیه و توزیع سیب و پرتقال به بخش خصوصی واگذار شده است، افزود: سال گذشته هزار و ۵۰ تن سیب و پرتقال در استان توزیع شد.

وی اعلام کرد: تا آغاز ماه مبارک رمضان ۳۵۰ تن میوه شب عید در مراکز مشخص شده توزیع می‌شود.

وی افزود: روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد و پنج تا ۱۰ تن گوشت قرمز در سطح بازار توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: از ۱۰ اسفند تاکنون قریب به ۴۶۰ تن مرغ منجمد و ۱۱۰ تن گوشت قرمز منجمد در سطح بازار استان توزیع شده است.

اسکندری با اشاره به ذخایر مناسب کالاهای اساسی به ویژه گوشت و مرغ، اذعان کرد: توزیع اقلام اساسی تنظیم بازار بدون وقفه و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.

وی افزود: میزان مصرف روزانه گوشت مرغ در استان نزدیک به ۱۲۰ تن است.

اسکندری گفت: با توجه به افزایش تقاضا در روزهای آغازین سال میزان کشتار روزانه به ۲۰۰ تا ۲۲۰ تن افزایش یافته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097865