hgv
08 بهمن 1401 - 14:51

صادرات ۵٠٠ راس دام سنگین از قزوین به عراق

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۵۰۰ راس دام سنگین (پرواری گوشتی) با هدف اقتصادی شدن تولید از این استان به کشور عراق صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، سید ابوطالب مهدویان اظهار کرد: ۵٠٠ راس دام سنگین (پرواری گوشتی) با هدف اقتصادی شدن تولید از این استان به کشور عراق صادر شده است.

وی افزود: این دومین محموله صادرات دام سنگین از استان به کشورهای خارجی است و قبلا نیز ۷۳ راس دام سنگین تلیسه به کشور افغانستان صادر شده بود.

این مقام مسئول اضافه کرد: صادرات دام به کشورهای خارجی با هدف حمایت از تولیدکننده داخل و در راستای تنظیم بازار مصرف و توسعه صادرات صورت می‌گیرد و میزان آن با برنامه ریزی صورت گرفته محقق می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای صادرات دام به کشورهای خارجی جلوگیری از قاچاق دام بوده که اوضاع را ساماندهی و ضابطه مند می‌کند.

مهدویان خاطرنشان کرد: با توجه به تمرکز دامداری‌های صنعتی و مکانیزه در استان قزوین و رعایت ضوابط و استانداردهای دامپروری و دامپزشکی و انجام مستمر عملیات اصلاح نژادی می‌توان انتظار داشت این مهم در آینده با روند ارزآوری در کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002661