hgv
23 اسفند 1401 - 15:22

آماده باش اورژانس البرز همزمان با چهارشنبه سوری

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: همزمان با سه شنبه آخر سال مراکز اورژانس استان به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، امیر عباس واعظی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز،‌ امروز در جمع اصحاب رسانه، گفت: هماهنگی بین بخشی جهت آمادگی حداکثری برای اتفاقات احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال در معاونت درمان، مراکز درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی در استان البرز انجام شده است.

وی افزود: دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی به همه مراکز ابلاغ شده و آموزش‌های مداوم انجام شده و تمامی سناریوهای احتمالی پیش بینی و برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

وی خطر نشان کرد: در تمامی مراکز درمانی کمیته‌های درمان و مقابله با بحران فعال شده و تقسیم کارها جهت آمادگی حداکثری انجام شده است. همه مراکز پاسخگویی فعال دارند و با مرکز فرماندهی عملیات و ستاد هدایت انتقال بیماران هماهنگ می‌باشند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز در ادامه افزود کلیه دستگاه‌ها و تجهیزات لازم، داروها و مواد مصرفی برای درمان انواع تروماها و آسیب‌های چشمی پیش بینی شده و موجود می‌باشد. و ظرفیت اورژانس هوایی فعال می‌باشد.

واعظی ادامه داد: مصدومین در سامانه وزارت بهداشت به صورت دقیق ثبت خواهند شد و اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف سریع برای اتفاقات شدید مانند قطع عضو برنامه ریزی شده است. 

وی عنوان کرد: مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در مناطق جغرافیایی مختلف آمادگی حداکثری دارند. مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی و امام علی(ع)، بیمارستان های کوثر و امام حسین(ع) به صورت ویژه آماده هستند و  سایر بیمارستان‌های جنرال برای خدمت رسانی در حیطه‌های داخلی، اطفال و زنان حداکثر نیروها را دارند.

وی در پایان از مردم خواست با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از استفاده و نگهداری مواد منفجره و آتش زا از آسیب‌های احتمالی در چهارشنبه اخر سال جلوگیری کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092880