hgv
08 بهمن 1401 - 17:47

حمایت همه‌جانبه دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در خوزستان

هندیجان- استاندار خوزستان گفت: دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در استان حمایت‌های همه‌جانبه‌ای دارد چرا که این امر علاوه بر سرمایه‌گذاری نیز فرصتی برای ایجاد شغلی پایدار است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب ظهر امروز شنبه در بازدید از اسکله صیادی بندر سجافی هندیجان اظهار کرد: فعالیت‌های صیادی در منطقه هندیجان یک کسب و کار بومی منطقه است که با توجه بیشتر به آن، امکان رشد اقتصادی در این شهرستان را بیش از پیش به وجود خواهد آورد.

وی با تأکید بر اینکه همکاری ادارات کل شیلات و بنادر و دریانوردی خوزستان در بهبود زیرساخت‌های منطقه ضروری است افزود: تعداد لنج و قایق‌ها فعلی در منطقه ظرفیت مطلوبی برای توسعه فعالیت‌های صیادی است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با توجه به اینکه هندیجان یک شهرستان بندری است و معیشت اغلب ساکنان با صید و صیادی ارتباط دارد، این منطقه به سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در حوزه بسته‌بندی و صنایع تبدیلی بخش شیلات نیاز دارد.

حسینی محراب عنوان کرد: با انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی، امکان ورود توانمندتر فعالان اقتصادی حوزه شیلات به بازارهای تجاری بین‌المللی منطقه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس فعالیت مناسبی در بستر دریایی محسوب می شود، گفت: دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در خوزستان به‌صورت همه‌جانبه حمایت خواهد کرد.

استاندار خوزستان افزود: به‌واسطه اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس، ضمن تولید محصولات شیلاتی مناسب و پایدار از آسیب به اکوسیستم خلیج‌فارس جلوگیری خواهد شد.

حسینی محراب بر ضرورت بهینه‌سازی اسکله بندر سجافی تأکید کرد و گفت: در این رابطه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در حال برنامه‌ریزی کاربردی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003174