hgv
28 بهمن 1401 - 16:28

انجام بیش از یک‌هزار ماموریت اورژانس در مناطق صعب‌العبور چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲ هفته اخیر حدود هفت هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی استان برقرار و در مجموع به انجام یک‌هزار و ۱۰۰ ماموریت منجر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، ارسلان خالدی‌فر گفت: طی ۲ هفته اخیر حدود هفت هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی استان برقرار و در مجموع به انجام یک‌هزار و ۱۰۰ ماموریت منجر شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: از این تعداد ماموریت، ۲۱۰ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و حدود ۱۱۰ مورد مربوط به مسمومیت‌های ناشی از استنشاق گاز مونوکسید کربن بوده است.

خالدی‌فر افزود: با توجه به بارش‌های اخیر و مسدود شدن برخی جاده‌ها، ۳۸۰ ماموریت جهت انتقال بیماران بدحال و مادران باردار در مناطق صعب‌العبور استان انجام شده است.

وی اظهار داشت: طی این مدت ۱۰ مادر باردار از طریق بالگرد اورژانس هوایی و ۳۰ مادر باردار از طریق امدادرسانی زمینی به مراکز درمانی منتقل شدند.

انتقال ۵۰ مادر باردار به مناطق امن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از انتقال ۵۰ مادر باردار به مناطق امن خبر داد و بیان کرد: با توجه به مسدود بودن گردنه چری و عدم امکان انتقال بیماران از این مسیر به مراکز درمانی استان، ۶ بیمار بدحال و مادر باردار از گردنه تاراز جهت دریافت خدمات درمانی به خوزستان اعزام شدند.

وی مطرح کرد: پیرو اطلاعیه اداره‌کل هواشناسی از یک هفته پیش از شروع بارش‌ها به تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان‌های ۱۰گانه و کلیه بیمارستان‌های استان دستور آماده‌باش و انجام اقدامات لازم جهت انتقال مادران باردار، بیماران در معرض خطر و نیازمند خدمات درمانی مستمر به مناطق امن داده شد.

خالدی‌فر تشریح کرد: اضافه کردن ۲ دستگاه آمبولانس به پایگاه اورژانس ۱۱۵ چلگرد، احصا، پیگیری و ارسال داروهای مورد نیاز درمانگاه‌های مناطق صعب العبور، اضافه کردن نیرو در پایگاه‌ها در هر شیفت کاری و تعامل و هماهنگی با راهداری‌های مستقر در مناطق صعب‌العبور نیز از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در راستای مدیریت بحران و پیشگیری از حوادث احتمالی در استان است.

وی بیان داشت: هم‌اکنون ۵۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در سطح استان با ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۸۴ دستگاه آمبولانس و حدود ۴۰۰ نیرو فعال هستند.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1042038